Програми-вимагачі (коли зловмисник приховано шифрує ваші файли та вимагає оплати, щоб їх розшифрувати або розблокувати) можуть бути згубними для організацій. Втрата ваших даних та грошовий вплив - не єдині проблеми; у багатьох випадках атака призводить до повного припинення діяльності компанії на кілька днів і потрапляння в центр уваги громадськості з небажаних причин. Також може бути пошкоджена ваша ділова репутація та цінність бренду . В результаті атаки вимагачів на Garmin в минулому році час простою тривав майже п’ять днів, і хоча сума викупу невідома, за оцінками, вона становить близько 10 мільйонів доларів.
У першій половині 2020 року кількість глобальних звітів про програми-вимагачі зросла на 715% у порівнянні з минулим роком, згідно Threat Landscape Report за 2020 рік, проведеним Bitdefender. Оскільки все більше людей працюють віддалено та змінилося ділове середовище через глобальну пандемію, кіберзлочинці скористались цією можливістю. Програми-вимагачі вражають всі галузі, від технологій, страхування, нафти та газу до вищої освіти. У 2019 році понад 500 шкіл постраждали від дій шифрувальних програм. Створення програм-вимагачів це великий бізнес, і жертви стають дедалі більшими, тому їм доводиться платити непомірно великі суми, щоб повернутися до звичних справ. Багато людей не знають, що програмне забезпечення для атак вимагачів є таким же широкодоступним, як і комерційне програмне забезпечення. Його можна легко завантажити та придбати, нерідко коли частина виграшу від атаки дістається розробнику. Зловмисники не повинні бути особливо обізнаними або досвідченими. Це можуть бути невдоволені мінімально кваліфіковані працівники, що мають доступ до критичної інфраструктури. Зі швидким завантаженням із Даркнету, вони можуть розпочати атаку вимагача перед тим, як їхні облікові записи співробітників будуть заблоковані.
Давайте розглянемо два приклади потенційної атаки, якщо припустимо, що зловмисник отримав права адміністратора на FlashArray.
У обох сценаріях увімкнення SafeMode запобігає викоріненню будь-якого тому або знімка поки йде відлік таймера викорінення, який змінюється на вашу вимогу. Якщо для таймера викорінення встановлено 14 днів, дані необхідні для відновлення критично важливих служб, будуть повністю захищені протягом двох тижнів. SafeMode не тільки заважає навіть найбільш привілейованим обліковим записам користувачів викорінювати томи та знімки, але і робить знімки FlashArray непорушними (незмінні). Використання SafeMode зі знімками завжди забезпечить гарантовану точку відновлення після атаки .
Переглядаючи наші приклади, якщо SafeMode було ввімкнено в прикладі №1, ви змогли б викорінити зашифровані томи зловмисника, а потім відновити свої томи миттєво, і повернутися до стану коли томи були незашифровані. У прикладі №2 процес той самий. Ви можете викорінити зашифровані томи зловмисника, але відновити їх за допомогою знімків. Оскільки зловмисник не міг викорінити знімки, вони залишались доступними для відновлення. Для обох прикладів було б критично важливим дослідити вектор атаки та вжити заходів по запобіганню повторного виникнення загрози.
SafeMode - це проста функція без додаткових витрат, яка запобігає незворотній втраті даних через помилки адміністратора або кібератаки програм вимагачів . Це працює завдяки запобіганню викорінення об'єктів протягом заданих часових рамок. У випадку нападу, замість того, щоб страждати від болючих і дуже публічних простоїв лише для того, щоб заплатити викуп, ви просто видаляєте зашифровані зловмисником дані і миттєво відновлюєте ваші дані з відповідних знімків зроблених раніше. Щоб увімкнути це, потрібно лише зателефонувати в службу підтримки, встановити контакти відповідальних осіб та налаштувати тривалість таймера. Ці три кроки дадуть вам просту, проактивну перемогу до того, як відбудеться лихо.
Якщо ви хочете детальніше ознайомитися з рішенням SafeMode та боротьбою з програмами вимагачами, запрошуємо вас на вебінар який буде проводитися 31 березня о 10:00.
Відмова від відповідальності: Інформація, що міститься в кожному прес-релізі та матеріалах, розміщених на сайті, була дійсною в момент публікації. Незважаючи на те, що прес-релізи та інші матеріали залишаються на веб-сайті компанії, компанія не бере на себе зобов'язань оновлювати інформацію з урахуванням наступних подій. Отже, читачам прес-релізів та інших матеріалів, не слід покладатися на точність і актуальність опублікованої інформації після моменту публікації.