Perenio IoT розповіли про переваги співпраці мобільним операторам на #TIM-TU Convergence 2020

Март 20, 2020

Perenio

Perenio IoT розповіли про переваги співпраці мобільним операторам на #TIM-TU Convergence 2020

Виконавчий директор Perenio IoT Сергій Костевич виступив на конференції #TIM-TU Convergence 2020 з доповіддю про нові підходи до продажів послуг зв'язку. У своєму виступі він розповів, як можна збільшити доходи телеком-бізнесу за допомогою Інтернету речей. Переказуємо ключові моменти його презентації.

#TIM-TU Convergence 2020 відбулася 11-14 березня в Буковелі і зібрала понад 100 учасників з IT та телеком-галузі. Виступ Сергія Костевича був у секції «Перспективні напрямки операторського бізнесу», де обговорювали як утримати абонентів і запропонувати їм додаткові платні послуги, кейси монетизації застосування IoT-рішень та бізнесову складову розумних будинків і міст.

На заході Perenio IoT представили мобільним операторам свій флагманський продукт — IoT Router Elegance. Він дозволяє додати до стандартних послуг телефонії та доступу в Інтернет можливість створити недорогу модульну систему розумного будинку, яка легко налаштовується. Ця система дозволить гарантувати безпеку, керувати споживанням ресурсів і задавати сценарії роботи smart-пристроїв.

Під час презентації Сергій Костевич розповів присутнім про те, як IoT Router Elegance замінює кілька пристроїв. Завдяки нестандартному інженерному рішенню виробнику вдалося помістити в компактний стильний корпус великий набір функцій. Він підтримує Bluetooth/ZigBee/Z-Wave протоколи, що дозволяє дистанційно керувати розумним будинком, оснащений вбудованим модемом LTE і акумулятором на випадок перебоїв подачі електроенергії.

Крім того, під час доповіді Сергій Костевич озвучив наступні тези:

  • телеком-бізнес є висококонкурентним, а низький ARPU не дозволяє операторам швидко повернути гроші, які вони вкладають в модернізацію мережі;
  • традиційні послуги операторів, такі як Internet і IPTV, не дозволяють збільшити доходи від кожного абонента, відповідно, перед операторами стоїть завдання знайти нові джерела;
  • гнучка програмно-апаратна платформа з IoT-рішеннями дозволяє операторам отримати джерело нових доходів: додавши до Інтернету і телефонії IoT-роутер, оператор може запропонувати клієнту новий комплекс послуг на постійній основі;
  • застосування технологій Інтернету речей дозволяє створити «Розумне місто» і принципово поліпшити економіку міста, підвищити рівень життя і безпеки населення.

Сергій Костевич зазначив: «Для збільшення доходів сьогодні важлива не стільки вартість, скільки якість і обсяг послуг, що надаються. Якщо оператор пропонує відразу кілька сервісів «в одному флаконі», то може підвищити прибуток за рахунок другої-третьої послуги, оскільки абоненти купують її саме через вигоду пакетної пропозиції. Оператор має можливість не тільки більше заробляти, але і оптимізувати витрати. Телеком-компанії накопичили багаторічний досвід будівництва та експлуатації мереж, вони прекрасно знають тонкощі організації безпечної та надійної передачі інформації і потенційно можуть пропонувати максимально захищені відмовостійкі IoT-рішення».

Також у своєму виступі виконавчий директор Perenio IoT навів приклади успішного впровадження мобільними операторами технологій Інтернету речей.

Наприклад, сінгапурська корпорація Sing Tel Group (володіє операторами зв'язку в 25 країнах) вклала кошти в хмарну платформу для додатків IoT і M2M Jasper, сервісом якої тепер користуються понад 100 операторів в усьому світі. Один з найбільших в світі провайдерів широкосмугового доступу і медійний гігант Comsсat інвестував в сервіс із планування та дизайну будинку Houzz — сайт пропонує понад 40 тисяч прикладів «розумних» будинків, що містять різноманітні рішення від датчиків сили вогню в каміні до налаштувань домашнього кінотеатру. Оператор з ОАЕ Etisalat вже кілька років через свій внутрішній фонд прямих інвестицій послідовно шукає і купує компанії зі сфери Інтернету речей. Німецький Deutsche Telekom почав експерименти в області IoT і «розумного» міста задовго до виникнення цих термінів. Інновації він втілює, в першу чергу, на території невеликого міста Фрідріксхафен, що стало експериментальним майданчиком для рішень DT в області Інтернету речей.

Відмова від відповідальності: Інформація, що міститься в кожному прес-релізі та матеріалах, розміщених на сайті, була дійсною в момент публікації. Незважаючи на те, що прес-релізи та інші матеріали залишаються на веб-сайті компанії, компанія не бере на себе зобов'язань оновлювати інформацію з урахуванням наступних подій. Отже, читачам прес-релізів та інших матеріалів, не слід покладатися на точність і актуальність опублікованої інформації після моменту публікації.